Εκπ/κή επίσκεψη στο Μουσείο Νεώτερης Κεραμικής

Σας ανακοινώνουμε ότι, την Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014, οι μαθητές των Α΄, Β΄  και Γ΄ τάξεων, θα πραγματοποιήσουν εκπ/κή επίσκεψη στο Μουσείο Νεώτερης Κεραμικής, που είναι κοντά στο Θησείο (οδός Μελιδώνη 4 ? 6) στην Αθήνα. Εκεί εκτός από τα εκθέματα, θα μάθουν τον τρόπο δουλέματος του πηλού και θα κατασκευάσουν τα δικά τους πήλινα αντικείμενα.

Το εισιτήριο είναι 11 ? το άτομο (4 ? εισιτήριο για το Μουσείο και 7 ?  για το λεωφορείο που θα μεταφέρει τους μαθητές).

Όσοι γονείς ενδιαφέρονται τα παιδιά τους να συμμετέχουν στην εκπ/κή επίσκεψη και να παρακολουθήσουν το θέατρο, θα πρέπει μέχρι την Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014, να έχετε συμπληρώσει και υπογράψει τη σχετική υπεύθυνη δήλωση και να την έχετε φέρει στο σχολείο μαζί με τα χρήματα.