Το σχολείο διαθέτει δύο (2) αίθουσες των 35 μαθητών, μία (1) αίθουσα των 20 μαθητών, μία (1) αίθουσα των 15 μαθητών και δύο αίθουσες κοντέινερ των 20 μαθητών.

Επίσης διαθέτει μία (1) αίθουσα Δ/λων και βιβλιοθήκης, καθώς και μία (1) αίθουσα των 35 μαθητών στην οποία φιλοξενείται το 23ο Νηπ/γείο Χαλκίδας.

Στο ισόγειο υπάρχει μεγάλος και ευρύχωρος διάδρομος, ο οποίος χρησιμοποιείται για τα διαλείμματα των μαθητών τις βροχερές μέρες, καθώς και ως χώρος εκδηλώσεων για τις σχολικές γιορτές.

Στο ισόγειο υπάρχουν τουαλέτες μαθητών (αγοριών?κοριτσιών) και Δ/λων σε άριστη κατάσταση.

Στο ισόγειο βρίσκεται και το γραφείο του Δ/ντή έκτασης 15 τ. μ..

Υπάρχει χώρος για κυλικείο, ο οποίος χρησιμοποιείται ως κουζίνα για το ολοήμερο, μιας και δε λειτουργεί κυλικείο στο σχολείο.

Το σχολείο διαθέτει μεγάλο προαύλιο χώρο (το μεγαλύτερο απ? όλα τα σχολεία της Χαλκίδας), συνολικής έκτασης έξι (6) στρεμμάτων, με γήπεδα ποδοσφαίρου, μπάσκετ, βόλεϊ, παιδική χαρά και με δέντρα περιμετρικά που προσφέρουν μεγάλη σκιά.